Sin Fronteras

Profesores de Sin Fronteras

Staramy się pozyskiwać doświadczonych lektorów z Hiszpanii oraz absolwentów wydziałów iberystyki z hiszpańskich uczelni, którzy następnie przechodzą u nas intensywne szkolenie. Wielu naszych lektorów przybyło do Polski właśnie w związku z kontraktem z Sin Fronteras. Wszyscy lektorzy posiadają wykształcenie uniwersyteckie, kwalifikacje do nauki języka hiszpańskiego jako obcego, oraz biorą udział w programach mających na celu stałe podnoszenie kwalifikacji zawodowych. Jednak dobre przygotowanie nie wystarczy. Równie ważna jest pasja! Pracują z nami ludzie, którzy naprawdę lubią uczyć i dla których sukcesy uczniów są spełnieniem ich aspiracji zawodowych.

José M. Gómez Moreno de Revaliente, Dyrektor Instytutu SIN FRONTERAS

José María
Almendralejo, España
Jose Maria, Almendralejo, España

Uważam, że warto uczyć się hiszpańskiego, żeby móc poznać ponad 500 milionów nowych przyjaciół i ich kulturę oraz dzielić się z nimi swoją. Miejsce, które według mnie warto odwiedzić, to moja ziemia, Extremadura – dotychczas nieodkryta przez turystów, i niesłusznie, bo można tu zobaczyć kilka miejsc wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W wolnym czasie spotykam się z przyjaciółmi, czytam książki albo słucham muzyki (Led Zepellin, Radiohead i Pearl Jam). Moje ulubione filmy to Blade Runner, wersja z 1982 r., i Obcy Ósmy pasażer.

David
Marbella, España

Miejsce, które według mnie warto odwiedzić to… właściwie dwa bliskie mi miejsca: Marbella i Santiago de Compostela (gdzie na ul. Franco można odbyć rajd Paris-Dakar, bo pierwszy bar na tej ulicy nazywa się Paris, a ostatni Dakar – ale to tylko dla ludzi o mocnych nerwach i… głowach). W wolnym czasie słucham muzyki i sam ją tworzę. Interesuję się też fotografią i rysunkiem. Film, który zrobił na mnie wrażenie i który polecam, to Mulholland Drive, choć wiem, że nie jest to kino dla każdego…

José Manuel
Cartagena, España
Juan José
Jaén, España

Miejsce, które według mnie warto odwiedzić, to Málaga – cudowne miasto na południowym wybrzeżu Hiszpanii. W wolnym czasie uczę się języków obcych, spotykam się z przyjaciółmi albo zanurzam się w świat weksylologii. Słucham różnego rodzaju muzyki, od bossa novy do hiszpańskiej indie. Mój ulubiony film to Cinema Paradiso – często do niego wracam.

Javier
A Coruña, España
Javier, A Coruña, España

Miejsce, które według mnie warto odwiedzić, to Galicja, a dokładnie moje miasto Coruña albo Santiago de Compostela. Polecam też wyspy Cíes, bo są tu najpiękniejsze plaże na całym świecie. Wolny czas najbardziej lubię spędzać w podróży moim kamperem albo na pieszo. Lubię też pływać żaglówką, nurkować, robić zdjęcia, gotować, czytać albo oglądać filmy i seriale. Słucham Fito&Fitipaldis i U2, ale nie ograniczam się tylko do jednego rodzaju muzyki, słucham wszystkiego od galicyjskiej muzyki celtyckiej aż po bałkańskie rytmy albo flamenco. Film, który bardzo mi się podobał, choć jest trochę smutny, to W stronę morza. Z polskich filmów, to klasyk: Dzień świra.

Joan
Tarragona, España
Mariano
Murcia, España

Miejsce, które według mnie warto odwiedzić, to Murcja, bo każdy znajdzie tu coś dla siebie – są góry dla amatorów trekkingu i jest morze dla miłośników nurkowania, surfingu i żeglowania. Polecam też port w Kartaginie, bo to świetne miejsce rozrywki. W wolnym czasie najbardziej lubię chodzić na siłownię (crossfit), projektować tatuaże, nurkować, interesuję się też biologią. Słucham rocka i hip-hopu (Radiohead, Incubus, Pearl Jam, Alter Bridge, Nothing but thieves, Kings of Leon). Moje ulubione filmy to Wyspa tajemnic Martina Scorsese i wszystko, co wyreżyserował Christopher Nolan.

Sleyla
Lima, Perú
Sleyla, Lima, Perú
Jorge
Bogotá, Colombia
Jorge, Bogotá, Colombia

Miejsce, które według mnie warto odwiedzić to Kolumbia – ze względu na  zachwycające pejzaże, zróżnicowaną naturę, wyjątkowe zabytki i unikalne odkrycia archeologiczne, a także otwartych ludzi i ich kulturę. Tym bardziej, że Kolumbia dopiero niedawno otworzyła się na turystykę i nadal nie ma tu zbyt wielu turystów. Moje zajęcia w wolnym czasie zależą od pory roku – w lecie jest to piłka nożna, wędkarstwo wiosną i jesienią i narty zimą. Muzycznie nigdy nie wyprę się swoich latynoskich korzeni. Filmy, które zrobiły na mnie wrażenie, to trylogia Millenium.

Valerio
Málaga, España

Uważam, że warto uczyć się hiszpańskiego, bo jest to najprawdopodobniej najłatwiejszy i najładniejszy język na świecie – prosty w wymowie i bardzo melodyjny. Zachęcam wszystkich do odkrycia Andaluzji, która prezentuje wyjątkową mieszankę kulturową, jakiej nie da się zobaczyć gdzie indziej – miejsca takie jak Alhambra, Mezquita de Córdoba czy Giralda każdy powinien odwiedzić przynajmniej raz w życiu. Prywatnie zajmuję się muzyką – gram na fortepianie. W wolnym czasie uwielbiam tańczyć salsę i bachatę.

David
Monterrey, México

Uważam, że warto uczyć się hiszpańskiego, bo Meksykanie mówią po hiszpańsku – to wystarczający powód. Miejsce, które według mnie warto odwiedzić, to Sayulita, plaża w Meksyku. Szczerze mówiąc, wolę góry, ale Sayulita skradła moje serce już jakieś 10 lat temu i od tej pory staram się do niej wracać, kiedy tylko mogę. Nie jest to plaża dla turystów, jak ta w Can Cún, i ma swój wyjątkowy urok. W wolnym czasie najbardziej lubię uprawiać sport, szczególnie pływać, biegać i chodzić po górach i lasach. Uwielbiam też spacery nad Wisłą i po warszawskiej Pradze. Lubię też pisać i gram na różnych instrumentach. Najczęściej słucham rocka, mój ulubiony zespół to Pink Floyd. Polecam też meksykańską grupę Zoé. Film, który szczególnie mi się podobał, to Trainspotting.

Daniel
Mexico City, México

Uważam, że warto uczyć się hiszpańskiego, bo otwiera drzwi do wielkiego świata, w którym mówi się w tym języku, mimo że w różnych krajach w trochę inny sposób. Jeżeli chcecie poznać ten świat, to polecam podróż do Meksyku. Sam bardzo lubię podróżować i odkrywać nowe miejsca. Interesuję się sztuką, uwielbiam muzykę barokową i elektroniczną. Mój ulubiony film to Wszystkie poranki świata.

Juan
Valencia, España

Miejsce, które według mnie warto odwiedzić, to Valencia – dla słońca, które świeci tu 300 dni w roku, dlatego, że stąd pochodzi najbardziej rozpoznawalna hiszpańska potrwa, czyli paella, a także dlatego, że są tu olbrzymie plaże z białym piaskiem. W wolnym czasie najbardziej lubię gotować i przyrządzać sangríę dla moich przyjaciół, czytać albo pływać. Kiedy chcę poprawić sobie humor, słucham Muchachito. Jeśli chodzi o film ogólnie, to nigdy nie znudzi mi się Match Point, a jeśli mowa o kinie hiszpańskim, to zawsze będą mnie bawić klasyki typu Bienvenido Míster Marshall i Promoción Fantasma.

Diandra
Cádiz, España

Miejsce, które według mnie warto odwiedzić to okolice Cádiz w Andaluzji: słońce, białe plaże, wzgórza i przede wszystkim spektakularna kuchnia. W wolnym czasie najbardziej lubię schować się gdzieś z książką i dobrą kawą w ręku. Od dzieciństwa moim ulubionym filmem jest Piękna i Bestia, w którym też zresztą jest mowa o książkach. Nie ograniczam się do słuchania jednego rodzaju muzyki, ale przebojem wszech czasów zawsze będzie dla mnie Always Bon Jovi.

Tamara
Malpica, España

Uważam, że warto uczyć się hiszpańskiego, dlatego że z każdym dniem wzrasta jego popularność i znajomość tego języka może być przydatna w znalezieniu pracy. Polecam wybrać się w podróż samochodową po la Costa da Morte w Galicji – niezapomniane widoki, piękne plaże i pyszne jedzenie gwarantowane. W wolnym czasie najbardziej lubię spotykać się z przyjaciółmi, a długie zimowe wieczory spędzam z książką albo oglądając najnowszy serial. Jestem fanką Deluxe (Xoel López), bo od czasów, kiedy śpiewał po angielsku, aż do teraz, za każdym razem oferuje coś nowego i świeżego. Moje ulubione filmy to Uśpiony głos i Labirynt fauna.

Ángel
Madrid, España

Uważam, że warto uczyć się hiszpańskiego, aby lepiej poznać nasze zwyczaje oraz zrozumieć nasz styl życia i wyjątkową kulturę, w której ludzie są otwarci i radośni. Uwielbiam spędzać czas na świeżym powietrzu, np. uprawiając sport, oraz kontakt z naturą, która ułatwia odnalezienie spokoju i harmonii. Podobne, uspokajające działanie ma słuchanie dobrej muzyki, takiej jak jazz. Jeśli chodzi o film, bardzo podobał mi się La La Land.

María Jadwiga
Paraguay
Silvana
Bogota, Colombia
Alberto
Madrid, España
David
Madrid, España
Águeda
Cádiz, España
Marta
México
Cristina
Madrid, España
Julia
Alicante, España
Rosa
Sevilla, España
Paloma
 Madrid, España
Paloma

Mam dwa ulubione miejsca w Hiszpanii – Madryt w którym mieszkam, i Marbellę, gdzie spędzałam wiele razy wakacje na obozach językowych od najmłodzych lat i mam z nią związane wspaniałe wspomnienia beztroskiego dzieciństwa, morza i piaszczystych plaż.

Madryt oferuje wiele. Uwielbiam rozbić zdjęcia, szczególnie pociągają mnie stare madryckie dzielnice, takie jak Lavapiés, i właśnie tam często zapuszczam się z aparatem, fotografując ludzi i miejsca.

Jak słucham muzyki, to często Nathy Peluso i Hiatus Kayote.

W Sin Fronteras współprowadzę zajęcia wakacyjne dla dzieci w Warszawie, reprezentuję też Sin Fronteras w Hiszpanii i wspieram na miejscu grupy i osoby, które z Sin Fronteras wyjeżdżają do Hiszpanii na obozy i kursy językowe.

COORDINADORES

Santiago Vazquez Ures
Koordynator ds. Dydaktyki
José Gómez Moreno
Dyrektor Instytutu Sin Fronteras

ATENCIÓN AL CLIENTE

Karolina
Sekretariat oraz Hiszpański w Hiszpanii"

Hiszpański to nie tylko język, to również styl bycia. Każde miejsce na świecie jest warte odwiedzenia, chociaż na chwilę. To, co się zobaczyło lub się zobaczy, zostaje w pamięci na zawsze. Uwielbiam uprawiać sport. Wychowałam się na lekkoatletyce. Granie w siatkówkę, bieganie czy jazda na rowerze sprawiają mi wielką przyjemność. Uwielbiam również czytać książki – najbardziej te historyczne, bo posiadają potwierdzenie napisanego słowa. Jeżeli rozmawiamy o muzyce, to każdy rodzaj jest interesujący, ale muzyka, która w jakimś stopniu jest dla mnie ważna, to muzyka klasyczna (Mozart). Filmy, które mogę oglądać bez przerwy, to Śniadanie u Tiffanyego i Pół żartem,pół serio .

Paulina
Seretariat oraz Hiszpański dla firm